Blog LifeStyle

Najnowsze trendy ze świata.

Jeżeli chcesz trenować boks, w Warszawie znajdziesz wiele klubów bokserskich

Dobrze jest uprawiać jakiś sport. Znakomicie wpływa to nie tylko na nasze ciało i jego kondycję, ale także na naszego ducha i codzienne samopoczucie. Niby mówi się przy tym, że najlepsze są sporty zespołowe, ale przecież nie każdy je lubi. Nie ma więc nic złego w tym, by trenować jakiś sport indywidualny, jeżeli czujemy, że jest to nasza pasja i regularne treningi przynoszą nam ukojenie i satysfakcję.

Przykładowo, jeżeli chodzi o sporty typowo indywidualne, to najlepsze są chyba sporty walki. Wielu ludzi ma tutaj mylne wyobrażenie o sportach walki, jakoby ich trenowanie wiązało się z koniecznością toczenia takowych. Sporty walki jak najbardziej można trenować rekreacyjnie, w ogóle nie biorąc udziału w sparingach, lub włączając się w nie dopiero wtedy, gdy uznamy, że sami mamy na to ochotę.

Podstawowym sportem walki, którego trenowanie jest najbardziej zalecane, jest na pewno boks. Owszem, są jeszcze walki wschodu jak karate czy kung fu, zapasy czy judo, popularne ostatnio mieszane sztuki walki, ale to boks jest taką typową podstawą, która nauczy nas wielu rzeczy. Niekoniecznie trzeba poza tym trenować, by czuć się pewnie na ulicy, można trenować jak najbardziej dla siebie.

Przykładowo, jeżeli naszym miejscem zamieszkania jest Warszawa boks można tu trenować w bardzo wielu klubach i grupach o różnym stopniu zaawansowania. Nauczymy się przede wszystkim dobrej pracy nóg i odpowiedniej postawy. Potem dowiemy się jak dobrze trzymać gardę i balansować tułowiem. Co wydaje się może dość dziwne, ręce i zadawanie ciosów w boksie liczy się na samym końcu, dopiero po opanowaniu innych podstaw. Nauczymy się więc też i ciosów prostych i sierpowych, haków, podbródkowych, ciosów na korpus oraz całych ich kombinacji. To wszystko jednak już po dłuższym czasie treningu, gdy podstawy będziemy mieli w małym palcu.
Warszawa boks

Next Post

Previous Post

© 2019 Blog LifeStyle

Theme by Anders Norén